قیمت لحظه ای لودر
Bitcoin :   10176.5205542
Ethereum :   183.372929226
XRP :   0.2637167688
Bitcoin Cash :   306.28238122
Litecoin :   72.7752127121

کاردانو/Cardano

کاردانو (Cardano):

کاردانو یک شبکه غیر متمرکز با بلاک چین عمومی و یک پروژه رمزارز به صورت متن باز می باشد که در تاریخ 15 دسامبر سال 2017 رسماً معرفی و به بازار عرضه شد. کاردانو در حال توسعه دادن بنیان قردادهای هوشمند است و به دنبال ارائه کردن ویژگی های پیشرفته تری نسبت به هر پروتکل توسعه یافته شده قبلی، می باشد. همچنین کاردانو به عنوان یکی از اولین پروژه هایی که مبتنی بر بلاک چین و با توجه به یک فلسفه علمی و یک روش تحقیقاتی به تکامل رسیده است، شناخته می شود. سال ۲۰۱۵ پروژه کاردانو شروع به کار کرد و به مدت دو سال به منظور یافتن راه حل هایی برای مشکلات اتریوم و بیتکوین ، مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت. کاردانو توانست با ایجاد فرایندهای جدید در تایید تراکنش مسئله مقیاس پذیری در بیتکوین و قراردادهای هوشمند در اتریوم را بهبود ببخشد.

کاردانو به اتریوم ژاپنی معروف است. این لقب به علت شباهت های این پروژه با اتریوم و حضور چارلز هکینسون (Charles Hokinson) که مدیر اجرایی اتریوم بود در بین بنیان گذاران پروژه کاردانو و همچنین تعداد زیاد ژاپنی های دست اندرکار این پروژه، می باشد.

امنیت شبکه کاردانو با یک معماری چند لایه تأمین می شود و یکی از تفاوت های این پروژه با اتریوم همین موضوع است. این پلتفرم همچنین از زبان برنامه نویسی Haskell استفاده می کند که بر خلاف اتریوم،‌ در برابر خطاهای احتمالی مصون است. با توجه به آینده مبهم و پیچیدگی سیستم های مبتنی بر بلاک چین، انعطاف پذیر بودن پروژه در طول زمان بسیار مهم است.

پروژه کاردانو، ژتون مخصوص به خود را با نماد ADA برای ارسال و یا دریافت وجوه دیجیتال تولید کرده است. این رمزارز امکان انتقال سریع و با کارمزد کم برای استفاده کنندگان از این شبکه را فراهم می کند. ADA بعد از عرضه رسمی، به نقل از سایت Coinmarketcap.com در حدوده 2/0 دلار قیمت داشت که با توجه به استقبال از این رمزارز در تاریخ 4 ژانویه 2018 با رشد 625% به قیمت 25/1 دلار رسید که بالاترین قیمت این رمزارز از ابتدای ورود آن به دنیای ارزهای دیجیتال می باشد.

وبسایت مرتبط : https://www.cardanohub.org

 

نمودار جهت تحلیل تکنیکال و فاندامنتال