کارشناسان مجموعه پارس بیت بخشی از فعالیت ­های روزانه خود را به تحلیل، مقایسه و بررسی روند پیشرفت بلاکچین و رمز ارز در ایران و جهان می­ گذرانند و با این کار به آخرین اطلاعات و داده ­های منطبق شده با علم روز دنیا در خصوص فناوری بلاکچین و رمز ارزها پیش می­روند. لذا با این کار فرایندی جهت ورود ایده­ های علمی و عملیاتی در ایران شکل خواهد گرفت و پروژه ­های پیاده ­سازی شده و در حال اجرا در جهان مورد پیگیری و طرح ریزی قرار می­گیرند.

از این فرایندها در ادامه مسیر گسترش این فناوری در ایران و راهکارهای ارائه هر چه بهتر فناوری بلاکچین در زیر ساخت­ های مالی و سایر نهادها استفاده خواهد شد و مسلما ارائه مستندات و پروژه ­های مشابه جهانی در این راه، کمک شایانی به برگزار کنندگان و سرمایه­ گذاران طرح های بلاکچینی خواهد نمود. 

با رواج استفاده از این تکنولوژی در کل دنیا و سیر صعودی طرح­ها و ایده ­هایی که در کشورهای مختلف از سوی دانشجویان، کارشناسان، متخصصان و صاحبان نظر در بخش ­های مختلف اجتماعی بسته به نیازهایشان، در حال حرکت است، لذا مجموعه پارس بیت نیز به همت متخصصان خود، در حال بارگزاری مقالات علمی و ایده ­پردازی در این بخش می­باشد.

بنا به نوع طرح­ ها و بازخورد هر کدام در صنایع مختلف، ایده­ هایی در زمینه ­های مختلف (زیرساخت مالی مانند بانک ها، بیمه ­ها / داده­ کاوی / حمل و نقل / شهرداری / مخابرات / ثبت اسناد / مراکز پزشکی و بیمارستان ­ها / صدا و سیما / حسابداری / دانشگاه­ ها و مراکز آموزشی) با قابلیت ­های پیاده ­سازی و روند اجرایی متناسب با هر یک از محیط­ ها پیاده ­سازی و بارگزاری شده است.

تمامی طرح ­ها قابلیت اجرایی و پیاده ­سازی را دارا می­باشندو نیازمند ارائه آنها در سازمان­های مرتبط به خود هستیم.

طرح ­های متفاوتی در مجموعه پارس بیت بارگزاری علمی شده ­اند که در حال حاضر 4 دسته را شامل می­شوند:

 

1-طرح ­هایی که در مرحله پژوهش قرار دارند و در گام اعتبارسنجی می­باشند.

2- طرح­ هایی که قابلیت پیاده­ سازی شدن در گام عملیاتی دارند و منتظر جذب سرمایه می­باشند.

3- طرح ­هایی که نمونه اجرا شده در خارج از کشور داشته ­اند و به دلیل کارایی بالا، از اهمیت مناسبی برای همسان­سازی در داخل کشور برخوردارند.

4-طرح ­هایی که به صورت تخصصی در سازمان­ ها و نهادها از 0 تا 100 و بر اساس نیاز هر سازمان قابلیت اجرایی و عملیاتی دارند.(تحت عنوان بلاکچین سازمانی یا خصوصی)